Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

DRYWAP Group s.r.o.
Slepá 355
Příbram III
tel: +420 603 283 538
bezigelitu@post.cz

ANKETA


Jak vybrat
Jak vybrat sáčky do košů

Při výběru z naší řady produktů je důležité, kde bydlíte a jakým způsobem likvidujete biologický odpad.

Kompostujete-li odpad na vlastní zahradě, nebo můžete odnášet odpad spolu s košem, plně postačí použití kompostovatelných papírových sáčků. Papírové sáčky jsou výhodnou alternativou k sáčkům z kompostovatelného plastu. Sáčky z recyklovaného papíru v koši slouží jako výstelkové. Šetří Váš čas při vymývání koše, který zůstává po vysypání obsahu na kompost nebo do sběrné nádoby čistý. Volbou sáčků ze 100% recyklovaného papíru šetříte stromy a životní prostředí. 

Pokud žijete na sídlišti, nebo pokud z nějakého jiného důvodu odnášíte odpad do sběrné nádoby na biodpad (hnědé popelnice), použijte sáčky a pytle z kompostovatelného plastu. Sáčky jsou pevnější a vy bezpečně dopravíte odpad na místo kam potřebujete. Jsou vyrobené ze 100% kompostovatelného materiálu do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědělské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.

 

Základní výhodou kompostovatelného sáčku je, že jej lze v suchém prostředí skladovat, přičemž pokud se dostane na kompost, do prostředí, kde jsou přítomny aerobní bakterie a vlhkost, "ZMIZÍ" - rozloží se (biodegraduje).

Důležité je nezaměňovat 100% biologicky rozložitelné (biodegradabilní) plasty s tzv. oxodegradabilními plasty. Oxodegradabilní plasty nejsou kompostovatelné, degradují pouze na základě přednastavené chemické reakce probíhající bez vazby na kompostování, tudíž se vám za pár měsíců rozpadnou ve skříni. Jsou vyráběné z ropy. 

Jak bezpečně rozpoznáte biodegradabilní plasty od oxodegradabilních?

Biodegradabilní plasty jsou opatřeny logem OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem.)

Námi nabízené sáčky KOMPOSTUJ.CZ mají logo OK Compost.
OK compost

Vysoušení bioodpadu

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou paropropustné, dochází tak k příznivému vysoušení bioodpadu, ke snížení zápachu a k významnému snížení hmotnosti, což má význam pro domácnosti, ale i pro obce: nižší hmotnost = úspora nákladů na komunální svoz bioodpadu.

Sáček lze umístit jako výstelku do jakékoli nádoby na bioodpad (běžný odpadkový koš, kyblík, mísa, keramická kuchyňská nádoba na bioodpad, ...), ušetří Vám vymývání nádoby. Pokud je však sáček v uzavřené neodvětrávané nádobě, nedochází k efektivnímu vysoušení a tím případnému snížení zápachu a hmotnosti. Odpar kondenzuje na stěnách nádoby a na jejím dně se může hromadit kondenzát (tekutina). Je proto výhodné sáček umístit do odvětrávané nádoby.

Materiál

Mater-Bi, 100% kompostovatelný do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědělské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.

Upozornění

Chraňte před nevhodným použitím dětmi, nepřetahujte přes hlavu. Kompostovatelné obaly nepatří do sběrných nádob na plasty (žlutých kontejnerů).

Proč kompostovatelné sáčky 

   • mají mechanické vlastnosti a vzhled podobný taškám z HDPE - "igelitkám"
   • jsou dlouhodobě skladovatelné a vyrobené z přírodních obnovitelných zdrojů
   • dají se vložit do odvětrávaných košů na bioodpad
   • jsou paropropustné a snižují hnití a případný zápach
   • jsou plně kompostovatelné i v domácím kompostu a vhodné i pro komunitní kompostování na sídlištích
   • jsou certifikovány značkou OK Compost
   • uplatní se i jako "potravinové sáčky" a při sběru směsných odpadů
   • jsou vyrobeny v ČR